Dom

Inteligentne lampy w ogrodzie – ekonomia, wygoda i praktyczność

naświetlacz LED od steinel

Inteligentne oświetlenie… dla jednych brzmi to, jak abstrakcja, inni nawet nie chcą próbować ze strachu przed trudnościami z instalacją lub obsługą. Jednak dzisiaj spróbujemy przekonać wszystkich niedowiarków, że nowoczesne, inteligentne oświetlenie to rozwiązanie bardzo wygodne, a przy tym niezwykle proste w montażu. Niczego nie trzeba się obawiać, wystarczy tylko poświęcić chwilę, by wgryźć się w temat, ale spokojnie. To naprawdę nic trudnego.

lampa z aplikacją do sterowania

Nowoczesna wygoda

Dlaczego chcemy przekonać Was do inteligentnego oświetlenia? Przede wszystkim dlatego, że to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie. Rozświetlony ogród rzeczywiście prezentuje się bardzo efektownie, ale czy często korzystamy z takiego oświetlenia? Ile razy zdarza Ci się zapomnieć włączyć lampy w ogrodzie lub przeciwnie, zapomnieć je wyłączyć? Inteligentne oświetlenie to gwarancja światła tylko wtedy, kiedy jest ono potrzebne. Wszystko możesz ustawić samodzielnie, tak by dopasować działanie lamp do własnych potrzeb.

Światło uruchamiane po zmierzchu, a może tylko w konkretnych godzinach lub dniach? Proszę bardzo. To wszystko umożliwiają Ci nowoczesne lampy ogrodowe. Co ciekawe, nie potrzebujesz do tego specjalistycznego sprzętu i oprogramowania. Na rynku dostępnych jest coraz więcej lamp, którymi sterować można za pomocą darmowej aplikacji na telefon! Prawda, że proste?

lampy steinel sterowane telefonem

Jakie jeszcze możliwości dają inteligentne lampy w ogrodzie?

Od razu nasuwa się, że możliwości są niezliczone, ale postaramy się Wam przybliżyć kilka ciekawych funkcjonalności, które powinny Was przekonać.

Po pierwsze uruchamianie za pomocą ruchu. I nie chodzi tu o klasyczne lampy z czujnikami, bo takie oczywiście dostępne są na rynku już od dawna. Tutaj idziemy o krok dalej. Wystarczy, że jedna lampa z czujnikiem wykryje ruch, by wszystkie pozostałe z nią połączone uruchamiały się jednocześnie lub w wybranej przez Ciebie sekwencji czasowej. Wyobrażasz sobie miny zdziwionych gości, kiedy po wejściu do ogrodu zauważają, jak pięknie rozświetla się cała przestrzeń?

naświetlacz LED od steinel

Po drugie  bezpieczeństwo

Czy wiesz, że na rynku dostępne są nowoczesne lampy ogrodowe z wbudowanymi kamerami, a nawet głośnikami. Lampa umieszczona przed drzwiami wejściowymi może pełnić także rolę wideo domofonu. Po wykryciu ruchu lampa przesyła komunikat na telefon, gdzie na bieżąco można obserwować obraz z kamerki, a nawet powiedzieć coś do osoby stojącej przed nią. Godny polecenia jest kinkiet CamLight niemieckiego producenta oświetlenia Steinel, który w zestawie posiada także kartę pamięci, która nadpisuje obraz, by w razie potrzeby móc odtworzyć wydarzenia z minionego dnia.

Kolejna, znana już wszystkim opcja, także w rozszerzonej wersji to czujniki zmierzchu. Standardowo lampy uruchamiane są po zmierzchu i świecą całą noc, ale czy na pewno jest to potrzebne? W oświetleniu inteligentnym możesz ustawić, by lampa uruchomiła się po zmierzchu, ale świeciła tylko do wybranej przez Ciebie godziny. Później może wyłączyć się całkowicie lub przejść na delikatny tryb ekonomiczny.

reflektor sterowany pilotem od steinel

No właśnie – ekonomia. Spójrzmy na to z tej perspektywy. Czy ogród rozświetlony przez całą noc nie generuje niepotrzebnych kosztów? Inwestycja w inteligentne oświetlenie może okazać się także decyzją rozsądną z punku widzenia domowego budżetu. Odpowiednio ustawione lampy mogą świecić tylko w wybranych godzinach. Mogą też zostać ustawione tylko na 50% lub 25% swojej pełnej mocy. W dłużej perspektywie to sposób na domowe oszczędności bez wpływu na wygodę i funkcjonalność ogrodowego oświetlenia. Prawda, że warto?

Inteligentne oświetlenie ogrodu od Steinel, ale także do domu to przyszłość, która już niebawem nie będzie nikogo dziwiła. Nowoczesne rozwiązania są coraz bardziej powszechne i warto już dziś zastanowić się nad ich wykorzystaniem we własnym domu i ogrodzie.

Similar Posts