Podróże

Jak cieszyć się jazdą pociągiem?

podróż pociągiem co w nim robić - internet

Niezależnie od tego, czy chodzi o codzienne dojazdy, czy dłuższe wycieczki, przejażdżki pociągiem mogą wydawać się nudne. Istnieje jednak wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć przyjemność z jazdy pociągiem. Nie zapomnij o zapewnieniu sobie rozrywki – weź książkę lub jakąś grę. Zachowaj wygodę, nosząc odpowiednie buty i przynosząc poduszki i podpórki pod szyję. Jeśli masz tendencję do odczuwania niepokoju w pociągu, ćwicz odpowiednie skupienie uwagi, aby pomóc sobie rozsiąść się wygodnie i cieszyć podróżą.

Zaprzyjaźnij się z innymi pasażerami

Jeśli ktoś wydaje się przyjazny, możesz nawiązać nową znajomość w pociągu. Jeśli ktoś przyciąga twój wzrok i uśmiecha się lub zadaje ci pytanie, rozpocznij rozmowę. Wiele osób dobrze się bawi, poznając nowych przyjaciół, którzy spędzają czas w pociągu.

Może to być świetne na dłuższych trasach. Świetnym rozpoczęciem rozmowy będzie pytanie: „Dokąd jedziesz?” Możesz rozmawiać na temat planów wakacyjnych i podróży.

Bądź jednak ostrożny. Nie wszyscy uwielbiają rozmawiać w pociągu. Jeśli ktoś nosi słuchawki lub jest zaczytany w książce, może nie być otwarty na rozmowę.

Czytaj w pociągu podczas podróży

Zabranie ze sobą książki może zapewnić rozrywkę podczas długiej podróży pociągiem. Wybierz zabawne dzieło fikcji lub literatury faktu lub coś w rodzaju lekkiej poezji. Możesz także wypróbować czasopisma na interesujące Cię tematy. Jeśli jesteś zainteresowany ciekawą lekturą, jazda pociągiem z pewnością minie szybciej.

Posłuchaj muzyki w pociągu

Weź ze sobą telefon, tablet, odtwarzacz MP3 lub inne urządzenie przenośne, które odtwarza muzykę. Możesz włączyć muzykę i użyć jej do wyciszenia się i relaksu podczas jazdy pociągiem.

Oprócz słuchania muzyki możesz także słuchać podcastów i programów radiowych, aby zabić czas. Jeśli masz większe urządzenie elektroniczne, takie jak tablet, możesz pobierać i oglądać filmy i programy telewizyjne.

Graj w gry na telefonie podczas podróży

Jeśli masz ze sobą smartfon, używaj go do grania w gry. Pobierz popularne gry lub graj w proste gry karciane. Zatracenie się w zabawnej aplikacji na telefon pomoże ci spędzić czas w pociągu i dobrze się bawić. Wybierz gry, w które możesz grać ze znajomymi i kontaktuj się z nimi na odległość. Pamiętaj, że powinieneś mieć plan tworzenia kopii zapasowych. Gry wymagające dostępu do Internetu mogą pochłonąć Twoje dane, jeśli pociąg nie ma Wi-Fi.

Jedz i pij regularnie jadąc

Pamiętaj, aby zapakować przekąski i butelkę z wodą. Jeśli jesz odpowiednio i nie jesteś nawodniony, może to przyczynić się do ogólnego poziomu stresu i powodować dyskomfort. Jeśli nie masz jedzenia, odwiedź wagon jadalny w pociągu, aby coś zjeść lub zakup jakieś przekąski u dystrybutora przechadzającego się po wagonach.

Pamiętaj, aby pakować zdrowe przekąski, ponieważ zbilansowana dieta może pomóc Ci zarządzać emocjami. Dodaj takie rzeczy, jak świeże owoce i warzywa oraz chipsy pełnoziarniste lub chleb.

Wstawaj i ruszaj się – nie siedź w miejscu

Siedzenie przez długi czas może być niewygodne. Okresowo wstawaj i poruszaj się po pociągu. Możesz chodzić po korytarzach i odwiedzać miejsca takie jak bar i jadalnia. Jeśli pociąg ma obszar widokowy, idź tam, aby podziwiać krajobraz. Może to zapewnić dodatkową rozrywkę i pozwolić ci dobrze się rozciągnąć.

Similar Posts

Dodaj komentarz