Dom Sprzęt

Jak zaoszczędzić na swój pierwszym domu i wyposażenie?

kupno domu i oszczędzanie - jak

Oszczędzanie na pierwszy dom jest prawie zawsze kosztowne, szczególnie gdy nie zarabiasz dużo pieniędzy. Chociaż może wydawać się to zniechęcające, istnieje wiele sposobów dostępnych dla osób o niskich lub umiarkowanych dochodach, które mogą zmniejszyć koszty i ryzyko związane z zakupem. Będziesz musiał stworzyć plan oszczędnościowy, badając jednocześnie wszystkie potencjalne opcje finansowania. Być może będziesz musiał wprowadzić zmiany w swoim stylu życia, aby zaoszczędzić więcej pieniędzy. Dzięki odpowiednim narzędziom i determinacji możesz łatwo znaleźć sposób na zaoszczędzenie domu swoich marzeń!

Zapisz swoje cele

Określ, jakiego rodzaju domu potrzebujesz. Ile sypialni i łazienek? Czy jest jakiś konkretne miejsce, w którym chcesz mieszkać? Określ, ile mogą kosztować te funkcje. Zapisz także swoje cele oszczędnościowe. Postaraj się odkładać 15-20% swojej wypłaty na koncie oszczędnościowym, gdy ją otrzymasz. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, spróbuj znaleźć odpowiednią dla siebie kwotę, bez względu na to, ile będzie ona wynosiła. Po ustaleniu, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić w miesiącu, ustaw tę kwotę jako miesięczny cel oszczędności.

Oblicz swoje wydatki

W planie finansowym lub dzienniku zapisz wszystko, co kupujesz. Śledź swoje rachunki, media i czynsz. Spróbuj dowiedzieć się, ile wydajesz każdego miesiąca na jedzenie, alkohol i rozrywkę. Dzięki temu dowiesz się, ile dodatkowych pieniędzy wydajesz. Spróbuj znaleźć sposoby na ograniczenie, takie jak: Naprawianie urządzeń zamiast kupowania nowych. Picie jednego lub dwóch piw zamiast trzech lub czterech w barze. Wspólna podróż do pracy.

Sprawdź, na ile Cię stać

Koszty mieszkaniowe powinny stanowić około 25% twojej wypłaty. Aby obliczyć, na co cię stać, zapisz swoje miesięczne zarobki i miesięczne wydatki (czynsz, media itp.). Skorzystaj z kalkulatora online, aby oszacować przybliżoną kwotę, na jaką Cię stać. Jeśli będziesz decydował się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, dowiedz się jakie wynosi jego oprocentowanie i na jaki zakres domów możesz sobie pozwolić.

Utwórz budżet

Zrób tabelę z dwiema kolumnami. W pierwszej kolumnie napisz, ile spodziewasz się wydać w ciągu następnego miesiąca na rzeczy takie jak jedzenie, napoje, ubrania, rozrywka i gaz. Kupując rzeczy, zanotuj w drugiej kolumnie, ile wydałeś. Spróbuj określić, gdzie wydajesz więcej pieniędzy, niż byś chciał. Pamiętaj o ponownym sprawdzaniu budżetu co miesiąc, abyś wiedział, czy osiągasz swoje cele lub czy musisz skorygować swoje wydatki.

Skontaktuj się z kredytodawcą hipotecznym

Nawet jeśli nie jesteś gotowy na zakup domu, możesz skonsultować się z brokerem w lokalnym banku. Broker będzie w stanie określić, ile pieniędzy należy zaoszczędzić na zaliczkę i jakie oprocentowanie możesz otrzymać na podstawie kredytu. Powinieneś zapytać: Jakich stóp procentowych mogę się spodziewać przy obecnej ocenie zdolności kredytowej? Jaką kwotę zaliczki będę musiał zapłacić? Jakie są inne opłaty?

Popraw swoją zdolność kredytową

Dobry kredyt zapewni lepszą hipotekę przy niższej spłacie i niższych stopach procentowych. Oznacza to, że musisz więcej oszczędzać i ogólnie będziesz musiał zapłacić mniej. Jeśli nie zarabiasz dużo, umieszczenie wszystkiego na karcie kredytowej może być kuszące, ale spróbuj kupić tylko to, na co Cię stać, aby zapłacić na koniec miesiąca.

Wybierz najlepszą ofertę

Podana cena za dom nie jest ostateczną kwotą. Kiedy złożysz ofertę na dom, możesz być w stanie zbić ją na niższą ceną. Nie bój się negocjować z brokerem lub właścicielami. Chociaż istnieje szansa, że ktoś Cię przelicytuje, możesz spróbować i zapłacić kilka tysięcy mniej niż myślałeś.

Możesz zatrudnić rzeczoznawcę, aby spojrzał na dom i oszacował jego prawdziwą wartość. Dzięki temu dowiesz się, czy dom jest wart tyle, ile twierdzą właściciele, i pomoże ci negocjować dobrą ofertę.

Similar Posts

Dodaj komentarz