Podróże

Kilka praktycznych rad dzięki którym obniżysz koszty podróży

podróż samolotem - jak zarezerwować bilety

Sezon wakacyjny to ekscytująca pora roku, ale może być również bardzo drogi. Możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, znajdując tańszy sposób na powrót do domu na wakacje. Zazwyczaj linie lotnicze podnoszą ceny podczas wakacji ze względu na wzrost popytu. Jeśli chcesz uniknąć wysokich opłat za lot, powinieneś rozważyć zaplanowanie pewnej elastyczności na wakacyjnym planie podróży, wcześniejszą rezerwację lotu i skorzystanie z odpowiednich narzędzi wyszukiwania. Jeśli taryfy wyglądają na wygórowane lub nie chcesz latać, możesz również rozważyć podróż z przyjacielem, podróż pociągiem lub wskoczenie do autobusu.

Wyjedź wcześnie i wróć późno

Ponieważ bilety na samolot stają się drogie w czasie wakacji, możesz spróbować zaplanować swój plan podróży, abyś mógł wyjechać przed wakacyjnym pośpiechem i wrócić po nim. Jeśli jesteś samozatrudniony, może to być dobra opcja. Jeśli masz dużą elastyczność w miejscu pracy, może to być również opcja.

Unikaj latania w niedzielę

Sprawdź, czy możesz pracować zdalnie. Możesz rozważyć zapytanie szefa, czy mógłbyś pracować zdalnie przez kilka dni. Jeśli uzyskasz zgodę, możesz zostać na kilka dodatkowych dni i skorzystać z tańszych dni na lot.

Poszukaj lotów z przesiadką

Rezerwując lot z przesiadką, możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy. Należy jednak porównać oszczędności z wyższym ryzykiem opóźnienia lub utknięcia na lotnisku łączącym. Zastanów się, ile warte są dodatkowe oszczędności związane z opóźnieniem i potencjalnym brakiem lotu z powodu problemu na lotnisku przesiadkowym.

Przed wyszukaniem lotu porównaj różnicę w kosztach pomiędzy lotem bezpośrednim, a lotem z przesiadką. Przeanalizuj wszystkie dodatkowe wydatki, które mogą się wiązać z długim pobytem na lotnisku. Nie kieruj się emocjami, działaj rozsądnie i zgodnie z wyliczeniami.

Zastanów się nad wylotem z innego miasta

Czasem można znaleźć tańsze loty z lotnisk w innym mieście. Jeśli znajdziesz tańszy lot odlatujący z alternatywnego miasta, powinieneś także doliczyć koszty transportu naziemnego na inne lotnisko. Jeśli koszt transportu naziemnego plus koszt tańszego lotu jest droższy niż lot z lokalnego lotniska, być może powinieneś po prostu polecieć z lokalnego lotniska. Jeśli jest tańszy i masz czas, może to być dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.

Leć do innego miasta

Zastanów się, czy Twój plan podróży pozwoli Ci polecieć do innego miasta i czy ta opcja będzie tańsza. Czasami można znaleźć tańsze loty do alternatywnych miast, które wciąż znajdują się wystarczająco blisko miejsca docelowego. Sprawdź, czy oszczędności są wystarczająco duże, aby uzasadnić dodatkowy transport naziemny do miejsca docelowego.

Jeśli masz przyjaciela w mieście, do którego jest taniej polecieć i znajduje się wystarczająco blisko miejsca docelowego, możesz najpierw polecieć tam, a następnie udać się do miejsca docelowego.

Leć w świąteczny dzień

Jeśli twój plan podróży na to pozwala, możesz polecieć w dzień świąteczny. Zazwyczaj ludzie unikają latania w Święto Dziękczynienia lub Boże Narodzenie. W rezultacie loty w te dni są zwykle tańsze. Jeśli pozwalają na to twoje plany rodzinne, równie dobrze możesz polecieć na wakacje i zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Similar Posts

Dodaj komentarz