Dom

Najmodniejsze kolory w dekoracji wnętrz

modne kolory do wnętrz na ścianę domu

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim atmosfera odwagi. Swobodne korzystanie z kolorów nigdy nie było tak modne – eksperci oceniają, że w tym roku ludzie odważą się jak nigdy wcześniej dekorując wnętrza swoich domów. Oznacza to, że ściany, które zawsze były białe, prawdopodobnie będą malowane odcieniami pełnymi wyrazu, a co więcej, to kolorowe szaleństwo obejmie także powierzchnie, które od lat były zapomniane – podłogę i sufit. Poniżej przedstawiono dziesięć najmodniejszych kolorów, ale nie musisz decydować się tylko na jeden z nich – wszystkie te kolory bardzo dobrze łączą się ze sobą i możesz pozwolić sobie na duże szaleństwo aranżując wygląd swojego domu. Wybierz swój ulubiony kolor!

1. Kolor Morelowy

Ktokolwiek pomyślał, że różowy kolor wyjdzie z centrum zainteresowań, był w błędzie. Ukochany kolor wszystkich ewoluował i zyskał dawkę pomarańczy w swoim składzie, stając się bardziej energetyczny. Jednym z dobrych sposobów, aby morelowa ściana wyglądała dobrze, jest zmieszanie jej z brązami, czerniami i elementami bieli w wystroju.

2. Kolor Głęboka czerwień

W tym roku kolor czerwony nadal będzie jednym z najsilniejszych kolorów, ale pojawi się w ciemniejszych, bogatych tonach, zbliżonych do czerwonawo brązowego. Drzewne i ciepłe niuanse powinny być widoczne zarówno w dużych meblach, jak i mniejszych przedmiotach, kontynuując stosowanie ciemniejszej palety w wystroju.

3. Kolor Cegła

Odcienie ziemi są w tej chwili bardzo mocną paletą i wygląda na to, że będzie tak jeszcze przez wiele lat. Do koloru cegły lub gliny dodaj dodatkową dawkę spalonej róży i znajdź idealne połączenie w dekoracji wnętrz mieszkalnych i publicznych.

4. Kolor  Blady i matowy

Lekko stonowana biel na matowych powierzchniach zyskuje moc z każdym mijającym miesiącem, ponieważ stanowi idealne uzupełnienie w bardzo jasnym lub bardzo ciemnym otoczeniu. W ten sposób stworzysz pastelową, cukierkową przestrzeń, która nie będzie przykuwać zbyt dużej uwagi, ale jednocześnie stworzy wrażenie miękkości i przytulności.

5. Kolor Czarny metalik

Czarny kolor jeszcze nigdy nie był tak atrakcyjny dla dekoracji wnętrz – odważ się i nawet swój sufit pomaluj na czarno. Aby wszystko było bardziej interesujące, powierzchnie, które nadają metaliczny blask, połącz z powierzchniami matowymi, aby stworzyć grę percepcji.

6. Kolor Oliwkowy – Kolor Żółtozłoty

Żółty kolor zabarwiony odcieniem złota zaczął pojawiać się w modzie już w połowie ubiegłego roku. I już teraz jest wymieniany jako jeden z najsilniejszych trendów w dekoracjach. Lśniący i nakładany na aksamitne powierzchnie – kolor ten przynosi pozytywną i pełną energii atmosferę.

8. Kolor Głęboki szmaragd

Głęboka zieleń zbliżona do szmaragdu nadal nie wychodzi z mody. Ten nasycony kolor nie tylko świetnie łączy się z jasnymi kolorami, ale również z innymi głębokimi kolorami.

9. Kolor Nasycony niebieski

Odważne niebieskie kolory złam żółtymi elementami, by nadać kontrast i podkreślić głębie obu kolorów. Bez obaw łącz go również z czarnymi elementami.

10. Blokowanie kolorów (pary kolidujące)

Żywe kolory kontrastujące w tym samym otoczeniu są na porządku dziennym – mogą pojawić się zarówno w grafice ściennej i drukach geometrycznych, jak i odważnych kombinacjach stylistycznych.

Similar Posts

Dodaj komentarz