Sport Sprzęt

Rower szosowy marki Giant – sportowa jazda

rowery i trasy - giant

Rower szosowy Giant to tak naprawdę bardzo popularna kolarzówka. Jest to niezmiernie uniwersalny sprzęt, który powinien zadowolić, zarówno wszystkich fanów pokonywania na rowerze długich dystansów, jak też tych, którzy korzystają z jazdy na rowerze, jedynie okazjonalnie. Rowery szosowe marki Giant to jedne z najwygodniejszych i najbardziej funkcjonalnych rowerów tego rodzaju na rynku.

Spis treści

  • Krótka charakterystyka marki
  • Rower szosowy Giant i dłuższe trasy nie będą Cię już przerażać!
  • Piękny, smukły design i niesamowita funkcjonalność to właśnie rower szosowy damski Giant
  • Zalety rowerów szosowych
  • Jak ważna jest rama w rowerze szosowym? Różnice pomiędzy konstrukcją aluminiową, a karbonową
  • Gdzie kupisz najlepszy rower szosowy?

Krótka charakterystyka marki

Marka Giant działa na rynku już od 1972 roku, a jej powstaniu towarzyszyła misja tworzenia lepszych rowerów i poprawy jakości jazdy. Ich produkty są solidne i innowacyjne, a dzięki posiadanej przez nich wiedzy na temat sposobu produkcji nie trzeba martwić się o ich trwałość.

Na początku firma skupiła się na produkcji lekkich ram chromo-molibdenowych. Pozwoliło to na stworzenie naprawdę wysokiej jakości rowerów w niezmiernie niskiej cenie, przez co prawie każdy przeciętny użytkownik mógł korzystać z jazdy na rowerze naszej marki. Wówczas zaczęliśmy wykorzystywać do produkcji naszych sprzętów również aluminium i jego kompozyty. Pierwszym produktem, który wprowadził rewolucję w świecie rowerów szosowych był rower z ramą Compact Road.

Rowery Giant to w pełni profesjonalny sprzęt, dzięki któremu możemy wygrywać nawet różnego rodzaju zawody, czy też zdobywać mistrzostwa. Docenia się je także za piękny design i wygodny krój. Jednakże, najważniejsze jest to, że podbijają one serca rowerzystów na całym świecie. Chcemy tworzyć Państwu przyjaciół, którzy będą Wam towarzyszyć z prawdziwą przyjemnością w każdej, nawet najtrudniejszej podróży i powiozą Was wszędzie tam, gdzie tylko poniesie Was wyobraźnia.

Rower szosowy Giant i dłuższe trasy nie będą Cię już przerażać!

Jeśli zależy Ci na pokonywaniu dużej ilości kilometrów przez długi okres czasu powinieneś przygotować się do tego, nie tylko pod kątem kondycyjnym, ale również sprzętowym. W zależności od tego, jakiego rodzaju trasy chcemy przemierzać, na rynku możemy wybierać pośród szeregu różnego rodzaju modeli rowerów szosowych Giant. Decydując się na zakup roweru, z pewnością warto wybrać produkt, który będzie nie tylko funkcjonalny i ładnie wykonany, ale także taki, który z powodzeniem posłuży nam przez długie lata, nawet jeśli będziemy go mocno eksploatować. Taki sprzęt bez wątpienia stanowią rowery szosowe marki Giant. Można nimi jeździć w długie trasy, gdyż są lekkie i wygodne, a równocześnie trwałe i bardzo solidnie wykonane.

Jednakże wybór tego rodzaju sprzętu niesie za sobą także pewne ograniczenia. Rower szosowy bez problemu poradzi sobie na wszystkich nawierzchniach asfaltowych, ale niestety w drodze po leśnych nierównościach, czy drogowych dziurach może mieć znaczne trudności, a nawet ulec zniszczeniu. Tym samym, wybierając tego typu rower warto obrać dla niego taką trasę, aby można było w większości pokonać ją po przyjemnej do jazdy szosie. Do tego celu można między innymi sprawdzić, jakie trasy obierają inni okoliczni kolarze, bądź skorzystać z podglądu wybranych dróg poprzez Google Street View. Z pewnością jest to dosyć spore ograniczenie w korzystaniu z rowerów szosowych, jednak chcąc czerpać przyjemność z lekkości i szybkości poruszania się na rowerze na pewno warto się poświęcić.

Piękny, smukły design i niesamowita funkcjonalność to właśnie rower szosowy damski Giant

Rower szosowy damski Giant powinien przede wszystkim posiadać odpowiednią geometrię, być wygodny i pozwalać nam na naprawdę szybką jazdę po asfalcie. Marka Giant ma w swojej ofercie bardzo wiele modeli damskich rowerów szosowych. Są one bardzo zróżnicowane cenowo i kolorystycznie. Posiadają również różne właściwości i parametry jazdy, w zależności od tego, jakie jest ich konkretne przeznaczenie. Idealnie nadają się do codziennego treningu wytrzymałościowego. Dobrze posłużą także jako sprzęt, którym bez problemu można dojechać do pracy, płynnie przemierzając miejskie, asfaltowe ulice. Dzięki regularnemu stosowaniu, pozwolą nam się lepiej poczuć we własnym ciele, zadbać o swoje zdrowie i zaoszczędzić wydatki, w postaci opłat za dojazdy do pracy lub w inne, interesujące nas miejsca.

Zalety rowerów szosowych

Rowery szosowe to dosyć nietypowy dwukołowy sprzęt, służący jedynie do jazdy po gładkich nawierzchniach. Pomimo licznych ograniczeń stosowania w kilku dziedzinach rowery tego rodzaju praktycznie nie mają sobie równych, należy do nich między innymi:

  • prędkość – lekkość roweru i jego wąski opływowy kształt oraz nietypowa pozycja kierującego sprawiają, że sprzęt ten bardzo szybko przyspiesza. Dzięki temu średnio możemy osiągać szybkość o około 5km/h większą, niż przy korzystaniu z innego rodzaju roweru;
  • nietypowa pozycja kierującego – początkowo może wydawać się nam dziwna i niewygodna, jednakże z czasem okazuje się, że nie wyobrażamy sobie już jazdy w inny sposób i doceniamy jej ergonomiczność;
  • prostota wykonania – minimum dodatkowych akcesoriów w rowerze niesie za sobą liczne korzyści. Należy do nich szczególnie łatwość i szybkość serwisowania, solidność wykonania i trwałość, a przede wszystkim niezawodność w trasie;
  • brak bagażnika – na pozór mogłoby się wydawać, że to raczej wada, a nie zaleta, jednakże w praktyce okazuje się być inaczej. Brak bagażnika sprawia, że rower jest lżejszy, bardziej opływowy, a co więcej okazuje się, że do jazdy na rowerze wcale nie potrzebujemy stosu bagaży, a tak naprawdę do pomieszczenia wszystkiego wystarczy nam tylko podręczna saszetka.

Jak ważna jest rama w rowerze szosowym? 

Różnice pomiędzy konstrukcją aluminiową, a karbonową.

Niektóre rowery szosowe mają ramy wykonane z aluminium, inne z włókien węglowych. Oczywiście znacząco się one od siebie różnią, a tym, co zauważamy praktycznie od razu jest cena. Rowery z ramą aluminiową są zdecydowanie tańsze, od tych z ramy karbonowej. Jednakże karbon jest znacznie lżejszy od aluminium, przez co zdecydowanie bardziej doceniają ten materiał profesjonaliści. Tym samym rowery z ramą aluminiową to raczej podstawowe i średniej klasy rowery szosowe. Dzięki zastosowaniu włókien węglowych rowery mają również zdecydowanie lepszą przepustowość, w większym stopniu pochłaniają wstrząsy w trakcie jazdy oraz pozwalają na uzyskanie wyższych prędkości. Rowery marki Giant można kupić w obu tych technologiach, w zależności od tego, czego oczekujemy od naszego sprzętu i jaki możemy przeznaczyć na niego budżet.

Gdzie kupisz najlepszy rower szosowy?

Ambitni rowerzyści i zaawansowani kolarze z pewnością doceniają szybki świat wąskich opon. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z rowerem szosowym, czy wybierasz kolejny, bardziej zaawansowany model, wszystkie je bez problemu zakupisz w jednym ze sklepów IM Motion. W naszej szerokiej ofercie znajdują się zarówno najnowsze, jak też te nieco starsze modele rowerów szosowych marki Giant, w bardzo atrakcyjnej cenie. Co więcej, dzięki zatrudnianym przez nas specjalistom w dziedzinie kolarstwa pomożemy Ci dobrać rower idealnie dopasowany do wszystkich Twoich potrzeb. Zapraszamy na naszą stronę i do kontaktu, i życzymy przyjemnych, długich, a także ponad wszystko bezpiecznych tras rowerowych. Przekonaj się, że z marką Giant, możesz z powodzeniem przemierzyć cały świat!

Similar Posts

Dodaj komentarz